CEVAPLANMIŞ SORULAR

7.7.2020
Soru : Mi

Hocam kolay gelsin 3 ay önce cekildigim doppler,augmentasyonla akım siddetlenmektedir valsavla manevraları ile sol cfvde grade 2 reflü akım saptandi.yer yer yüzeysel telenjektatik genislemeler mevcuttur . Bilateral vsm çapları; Sağda sfj düzeyinde 3.3 mm solda sfj düzeyinde 2.7 mm cikmis bana ayaklarını yukarı doğru kaldır demişti ama benim bacaklarım kopucak gibi ağrıyor çalışıyorum akşam eve gidince iş yapamıyorum sürekli ayaklarımda yanma bacaklarım da da aynı şekilde sonra başka hastaneye gittim ordada sağ 6mm sağ 6.3mm çıktı hocam cevabınız için şimdiden tesekkurler

Cevap

Raporlarınızdaki ifadelerde çelişkiler var. Doppler incelemeniz siz ayakta dururken yapılmadı ise bu raporlara güvenmemeliyiz. Varis tedavisi konusunda deneyimli bir girişimsel radyoloji uzmanına tekrar Doppler yaptırmanızı öneririm. Sadece kasık bölgesinin damarlarında kaçaklara bakmak da  her zaman hastaların şikayetlerinin sebebini bulmada yeterli olmayabiliyor. 

Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy

Girişimsel Radyoloji 

Çağrı hattımız olan 0543 3806070 den mesai saatleri içerisinde randevu alabilirsiniz.

 

Sizin detaylı bir damar haritanızı çıkarıp tedavinizi planlamamız gerekiyor. Kış ayları bitmeden tedavi için gelmenizde fayda var. 

Ameliyatsız varis tedavisi ile kolayca tedavi olabilirsiniz.

Lazer Ablasyon ve Skleroterapi beraber uygulanan iki ameliyatsız tedavi yöntemidir.

Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy, Girişimsel Radyoloji 

Dr. Atasoy Kliniği çağrı hattımız olan 0543 3806070 den mesai saatleri içerisinde randevu alabilirsiniz.

14.7.2020 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA