CEVAPLANMIŞ SORULAR

11.5.2015
Soru : ebru sümer

merhaba annem bundan 6 sene önce varis ameliyatı olmuştu ameliyat sonrası varis çorabı pek kullanmadı şişlikler tekrar belirdi ve her iki bacağı da şiddetli ağrıyor dr tarafından iki karışımlı iğne verdi onu kullanıyoruz ama ağrı geçmiyor sadece hafifletiyor ameliyatı yapan hekim istanbulda gerçekten annem çok rahatsız üzülüyorum bende hastanede çalışıyorum ama elimden hiçbir şey gelmiyor.Destekleriniz için teşekkürler.

Cevap

Ebru hanım annenizi bizzat detaylı muayene etmeden bir şey söylemem zor.
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum ve yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan kısa süreli de olsa varis çorabı giyilmesi güç olduğundan yazları yeni hasta kabul etmiyorum. 
 
Bu arada ağrılarınız için size konservatif bir tedavi önericem. Ağrıarınız 3 ay içinde geçmez ise Doppler muayenenizi bizzat yapmak isterim.  
Bu zaman zarfında size önerilerim;
Varis hastalığı ile mücadele için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapmanzı ve gerekli takviyeleri kullanmanızı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz.  
Ayrıca size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim şahsen de devamlı kullandığım bir takviye seti önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 
 

18.6.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA