CEVAPLANMIŞ SORULAR

21.4.2015
Soru : şeyda ERGÜN

merhaba benim sorunum ağrıyla krampla uzun süredir devam ediyordu kısaca izah edeyim sol VSM ÇAPI ARTMIŞTIR SOL SDE PROKSİMALDE SAFENOFEMORAL BİLEŞKE DÜZEYİNDE 9 MM ,DİSTALDE KRURİS ORTA SEVİYESİNDE 4,6 mm DİR.SOL VSM DE AUGMNTANYONLA REFLÜ İZLENMEKTEDİR.NE YAPMAM GEREKİYOR

Cevap

Sol safen damarınıza lazer ablasyon tedavisi yaptırmanız gerekiyor Şeyda hanım.
 
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum ve yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan kısa süreli de olsa varis çorabı giyilmesi güç olduğundan yazları yeni hasta kabul etmiyorum. 
 
Bu arada ağrılarınız var ise size bazı önerilerim olacak. 
Varis hastalığı ile mücadele için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapmanzı ve gerekli takviyeleri kullanmanızı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz.  
Ayrıca size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim şahsen de devamlı kullandığım bir takviye seti önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 
 

18.6.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA