CEVAPLANMIŞ SORULAR

16.3.2015
Soru : şenol kayıkçı

MERHABA İYİ GÜNLER.COMMON FEMORAL BİFÜRKASYON FEMORAL VE DERİN FEMORAL VENDE İNTRALUMİNAL TROMBÜS SAPTANMADI.RENKLİ İNCELEMEDE BİFAZİK KAUDO-KRANİAL AKIM PATERNİ ALINMAKTA.DAMARLAR PROBLA KOMPRESE OLMAKTAAUGMETASYONA YANIT POZİTİF ALINMAKTADIR.YÜZEYSEL VENÖZSİSTEM:SAFENA MAGNA VE PARVANINTRASELERİ NORMALKALİBRASYONLARI NORMAL OLUP TRONBÜS SAPTANMAMIŞTIR.SAĞDA SAFENOFEMORAL BİLEŞKEDE VE VSM DE VALSALVA İLE GRADE-III-IV YETMEZLİK İLE UYUMLU REFLÜ AKIM İZLENDİ.SOLDA SAFENOFEMORAL BİLEŞKEDE VE VSM DE VALSALVA İLE GRADE-III İLE UYUMLU REFLÜ AKIM İZLENDİ.SAĞ UYLUK ANTERİOR KESİMDE VE SOL KRURİS ANTEROMEDİAL KESİMDE YER YER DİLATE VARİKÖZVENLER İZLENDİ.SAĞ TARİFLENEN VARİKÖZDİLATASYONA AİT PERFORAN VENLERDE GRADE I-II YETMEZLİK İZLENMİŞTİR.DVT İZLENEDİ. BİRAZ UZUN OLDU KUSURA BAKMAYIN.SOL BACAĞIMDA VARİS KASIKTAN DİZİME KADAR YANLARDA DEĞİL ORTADAN GELİYOR VE PANTALONUMUN ÜZERİNDEN DOKUNUNCA MİSKET GİBİ.HİSSEDİLİYOR.DOKTOR AMELİYAT DEDİ.SİZ NE ÖMERİRSİNİZ YAŞIM38.AMELİYAT OLMAZSAN NE GİBİ SIKINTILAR YAŞARIM TŞKR EDERİM.

Cevap

Tedavi olmanız şart.
Ameliyatlı tedavilerin yan etkileri ve riskleri daha fazladır. Ayrıca sizin birkaç hedefe aynı anda müdahale gerektiren ileri varis hastalığınız var. Bu tür hastalarda ameliyatlar çok daha zor olur.
Size görüntüleme eşliğinde tüm hedeflere yönelik yapılan modern ameliyatsız tedavileri öneririm.  Biz modern tedaviler ile  ile çok iyi sonuçlar almaktayız . Sitemizdeki öncesi-sonrası fotoğrafları incelemenizi öneririm. Şimdiden geçmiş olsun.  

18.3.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA