CEVAPLANMIŞ SORULAR

30.4.2015
Soru : Muhammet Bostan

Merhaba. Sağ ayakta çok olmakla beraber her iki ayaktada ağrı kaşıntı vardı doktora gittim dobler ve venografi çekildim. Sonuç sağ ayakta grade4 (6saniye üzeri)femorosafenal yetmezlik saptandı. Sol ayakta grade2(2-4)femorosafenal.. Ne yapmalıyım hocam

Cevap

Muhammet bey çok ileri bir hastalığınızvar. mutlaka tedavi olmalısınız. Ameliyatsız varis tedavisini size öneririm.
 
Muayene ve tedavi için kliniğimizden Eylül ayına randevu alabilirsiniz. Yaz aylarında genelde yurt-dışında kurs ve kongrelere katılıyorum ve yaz sıcaklarında iyileşme süreci uzun olduğundan kısa süreli de olsa varis çorabı giyilmesi güç olduğundan yazları yeni hasta kabul etmiyorum. 
 
Bu arada ağrılarınız var ise size bazı önerilerim olacak. 
Varis hastalığı ile mücadele için bazı yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri yapmanzı ve gerekli takviyeleri kullanmanızı öneriyorum. www.dratasoy.com dan sağlıklı beslenme önerilerine ulaşabilirsiniz.  
Ayrıca size diyet ile birlikte bir çok hastamda faydasını gözlemlediğim şahsen de devamlı kullandığım bir takviye seti önericem. 
 www.naturalvitamindestek.com  dan  "Kyani health triangle set " i almanızı ve düzenli olarak kullanmanızı öneririm. Tamamen organik meyve ve sebzelerden elde edilen bu vitamin-mineral-antioksidan-omega3 komplexi cilt ve cilt altı yağlı dokunuzun ve damarlarınızın kendini yenilemesine ve sağlıklı hale gelmesine destek olacaktır.  Şimdiden geçmiş olsun. 
 
 
 

18.6.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA