CEVAPLANMIŞ SORULAR

22.7.2015
Soru : ORHAN BAŞAR

Slm hocam öncelikle vermiş olduğunuz hizmetten Ötürü Teşekkürler inceleme 6-11mhz lineer prob ile yapılmıştır sag vena femoralis komünis CFV femoralis süperfisyalis SFV ve popliteal ven POP-V traseleri boyunca damar ruvarı normal kalınlıkta izlenmiştir lümen içi patolaji saptanmamiştir kompresyona yanit normaldir. Valsalva manevrası ile derin venlerde ve vena femoralis kommunisten reflü saptanmamiştir Sağ vena sefena magnada VSM valsava ve kaudal dekompresyon ile şiddetli reflü izlenmiştir sağ diz mediali düzeyinde belirgin varisler mevcut. SONUÇ:SAĞ SAFENOFEMORAL ŞİDDETLİ YETMEZLİK hocam ne yapilmalı

Cevap

Orhan Bey öncelikle teknik bir sıkıntı nedeni ile sorularınıza geç cevap verdiğimiz için kusura bakmayın.
 
Şikayetleriniz tipik varis hastası şikayeteri. Sağ bacağınızda venöz yetmezlik var. Varis hastalığınızın kaynağını tespit ederiz ve  ameliyatsız tedavi ile yani lazer ablasyon, RF ablasyon yada su buharı ablasyonu tedavisi ile rahatlıkla tedavi edilebiliriz. 
 
Zaten varis ameliyatını artık kimseye önermiyoruz. hem riskleri fazla hem de sıkıntılar yaşanabiliyor. Ultrason eşliğinde lazer ablasyon ile yapılan tedaviler ile artık çok kolay bir şekilde tedavi oluyor hastalarımız ve tekrarlama riski de ameliyatlı tedavilerden çok düşük.
Size öncelikle detaylı bir Doppler muayenesi yapmamız lazım sonrasında gerekli ise tedavinizi planlarız.
Maltepe Üniversitesinden Girişimsel Radyoloji Bölümünden bana (Dr. Mehmet Mahir Atasoy) ameliyatsız varis tedavisi için randevu alabilirsiniz. 4440620 /2014 Şimdiden geçmiş olsun.

27.8.2015 tarihinde Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
SOSYAL MEDYA